Kultúrne akcie

III. DIA Vianočný koncert v podaní Katky Feldekovej a Riša Šimurku

 

11.12.2015 o 17:00, Kostolná 1, 811 01 Bratislava-Staré Mesto / Teologická fakulta Trnavskej univerzity v Bratislave

 

Tešiť sa môžte na našu jedinečnú Katku Feldekovú a hudobníka Riška Šimurku, ktorí nás potešia spevácko-hudobnými lahodami, pre nás bez pridaného cukru, ukuchtenými v ich umeleckej kuchyni

Tešíme sa na Vás :)

EQUUS na Novej scéne

 

21.10.2015 o 19:00, Divadlo Nová scéna, Živnostenská 1, 812 14 Bratislava

 

Autor tohto diela, známy Peter Shaffer (Amadeus), bol k napísaniu príbehu inšpirovaný skutočnou udalosťou, o ktorej sa dočítal v novinách. Fascinovala ho správa o sedemnásťročnom chlapcovi, ktorý oslepil šesť koní.

Plná cena vstupenky je 15 €, mali by sme dostat ŤZP zľavu. Váš záujem potrebujem samozrejme vedieť čo najskôr, aby sme stihli kúpiť vstupenky. Kontaktovať  ma môžte cez Facebook udalosť:
https://www.facebook.com/events/822925131157840/
alebo telefonicky na: 0911 842 941

Vaša Monika :)

Prorocké poznanie Chalíla Džibrána

 

22.1.2015 o 19:30, Modrý salón SND, Pribinova 17, 819 01 Bratislava

 

Stretneme sa s poéziou libanonsko-amerického básnika Chalíla Džibrána prezentovanou poprednými hlasmi slovenskej umelecko-divadelnej scény. Jeho prorocké poznanie je putovaním po ceste spirituálneho bohatstva, uvažovanie nad večným poriadkom vecí, nad láskou, ktorá má silu nanovo obnoviť všetky toky energie, a smrťou, ktorá je len odvrátenou časťou života.

Cena lístka je 3€. Tešíme sa na Vás :)

 

II. DIA Vianočný koncert

 Prichádzajú VIANOCÉÉÉ !!!!!

A pri tejto príležitosti si pre Vás milý Diarodáci, Vaše modré združenie pripravilo Vianočný koncert!! Koncert je tu pre Vás, aby ste sa mohli stretnúť, v ptíjemnej atmosfére si vypočut vianočné a aj iné skladby.........

 

 

Na koncerte sa môžte tešiť na mix klasickej hudby, populárnych skladieb a známych kolied v podaní hudobného zoskupenia so spevákom.

 

Koncert sa bude konať o 17:00 (kto si pamatá, asko minulý rok) v aule Teologickej fakulty Trnavskej univerzity v Bratislave (oproti Primaciálnemu palácu - kde bývajú edukácie).

 

Po skončení navrhujem sa húfne stretnúť a spoločne sa pobrať na VIANOČNÉ TRHY - značka: treba mať niečo červené na sebe..aspoň šálu, rukavice, šiapu, nohavice (nie nohavičky, niečo viditeľné lol..) topánky, kabát, ponožky trčiace z topánok...môžte experimentovať :P

 

Tešíme sa na Vás :)

Na skle maľované

"Na skle maľované"   6.4.2014 19:00 Divadlo Tower Stage

Hlásiť sa môžte na Facebook udalosti: https://www.facebook.com/events/202997136578272/?fref=ts

avšak čo najrýchlejšie, lebo lístky miznú, hádam až kozmickou rýchlosťou!!!!

 

TUTANCHAMON.....ideme objavovať

Tentokrát sa s Diadorom vyberieme preskúmať unikátne poklady našej kultúrnej histórie na výstavu „Tutanchamon“ do Incheby. Vydajte sa s nami 21.11. o 17:00 hod na jedinečnú púť do histórie našej civilizácie, do doby starých egyptských faraónov. Anglický egyptológ Howard Carter je objaviteľom hrobky mladého faraóna „Tutanchamona“ a práve táto výstava mapuje jeho stopy pri objavovaní „Tutanchamona“ a jeho tajomstiev.


Hlásiť sa môžete do 18.11.2014 na udalosti vytvorenej na Diador stránke na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/385988661553856/?fref=ts

alebo prostredníctvom emailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Cena ŤZP lístku je 9€.

Bartimejove pašie - A. Kalinka - I. Martinka

A. Kalinka - I. Martinka

Bartimejove pašie

monodilema o pravde a strachu

Pomaly sa rituálom stáva, že divadelné predstavenie Diador každý mesiac máva. Inak tomu nebude ani v mesiaci Februári, kedy sa poberieme na komornú scénu divadla Ticho a spol., kde budeme mať jedinečnú možnosť, zhliadnuť jedného z nás - z radov diabetikov - ktorý prepadol umeniu a teraz už v ňom pláva tak šikovne, ako ryba vo vode. Týmto výnimočným jedincom je Ivan Martinka. Tento diadorák a jeho kolegovia, ako napríklad kontrabasista Michal Mikuláš, sa nám predstavia v počine, ktorý je posplietaním viacerých umeleckých smerov do jedného celku, pod názvom „Bartimejove pašie“.

Sami umelci o svojom výnimočnom počine zmýšľajú takto:

Hra si hľadá vyjadrovacie prostriedky v hudbe, pohybe, bábke, herectve, speve, práci s materiálom a snaží sa ich zladiť do jednotnej formy. Ide o rozvíjanie divadelného jazyka, na ktorom sme začali pracovať v scénickom oratóriu Noc svetla a deň tmy. Predstavením sa snažíme nachádzať možnú cestu, východisko v trápení, cez akcentovanie zmyslu, ktorý pašie predstavujú pre každého človeka.

Posledný zázrak Ježiša Krista pred vstupom do Jeruzalema, bolo uzdravenie slepca menom Bartimej. Ten „potom Ježiša nasledoval“. Hoci evanjelium viac o tomto človeku nehovorí, pre nás sa práve on stáva hlavnou a jedinou postavou. Slepec zažil uzdravenie - zázrak v ktorý nikdy ani nedúfal. Ale pocítil i čosi silnejšie, než je samotná radosť z uzdravenia. O niekoľko dní neskôr, vidí Ježiša pribíjaného na kríž. Bude musieť urobiť rozhodnutie, ktorému sa nedokáže vyhnúť nikto z nás. Pravda, alebo strach. Včera, dnes, každý deň, znovu a znovu...

Chcete zažiť niečo iné, zaujímavé, obohatiť knihu svojho života o nezabudnuteľný umelecký zážitok? Diador Vás pozýva do divadla 21.2.2014 o 19:00 do divadla Ticho a spol. na Školskej ulici v Bratislave.

Hlásiť sa môžete na e-maile Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., prostredníctvom Facebook udalosti v skupine Diador do 18.2.2014, počet vstupeniek je obmedzený.

 

Členské

Členské je možné zaplatiť na číslo účtu DIADOR-u:
 
Banka: Slovenská sporiteľňa, a.s.
Suma: 10 € (bez časopisu len 5 €)
Variabilný symbol: dátum narodenia v tvare DD.MM.RRRR
Špecifický symbol: RRRR - rok, za ktorý platíte členské
Informácia: meno člena, za ktorého je platba členského (podľa tejto informácie sa priraďuje platba!)

IBAN: SK61 0900 0000 0000 1149 2338
SWIFT/BIC: GIBASKBX