Rekondičné pobyty

Letný rekondičný pobyt s Diadorom

V prostredí Selčianskej doliny, na úpätí Nízkych Tatier, uprostred nádhernej prírody pri obci Selce, sa nachádza maličký penzión Čachovo, ktorý je vzdialený iba 5 km od Banskej Bystrice. Náš očakávaný príchod bude 26.8. a osladíme to tam na jeden týždeň, do 2.9.2017.

Horehronie je jednou z najmalebnejších častí Slovenska, kde pod najvyšší stupeň ochrany patria dva národné parky - Národný park Nízke Tatry a Národný park Muránska planina.

Budeme mať k dispozícií tenisový kurt, mini futbal a volejbalové ihrisko. V záhrade sa nachádza aj ohnisko, kde budeme v piatok večer opekať rôzne dobroty. Ohľadom programu: určite budeme mať aspoň jednu väčšiu prechádzku nádhernej prírode. V Španej Doline sa nachádza banský chodník a vyhliadkové miesto. Ďalší náučný chodník vo Veľkej Fatre je prírodovedný, návštevníkov zoznamuje s miestnou flórou i faunou. 

Samozrejme, plánujeme aj edukácie - budeme hovoriť o inzulínových pumpách a senzoroch, o novinkách, na vlastnej koži môžes skúsiť, čo spraví pravidelný šport s tvojimi glykémiami.

Prihlášky, prosím, poslielajte mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo hláste sa telefonicky (0904/923040). Cena pobytu pre členov Diadoru je 100 Eur. 

 

 

Letný rekondičný pobyt Makov 29.8 - 5.9.2015

 

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden pobyt, ktorý sa plánoval do kraja drotárov, oblých kopcov, čarovných zákutí a horských kaplniek.

Ako vždy, pobyt bol plný tanca  a veselosti, lebo to nebol obyčajný týždeň, ale čarovný – glykémie sa zlepšili, pravidelná strava spravila svoje a najväčší zázrak – pohyb – ukázal každej Karamelke a Karamelákovi aký má silný vplyv na nezbedné výsledky.

Tanečný parket bol obsadený 2 dni, profesionálni tanečníci nás pozývali do tanca.  Ďalšie dni turistické chodníky a cyklotrasy sa preskúmali, neskôr unavení pútnici večer v saune a vírivke oddychovať mohli. 

Veľká všestranná zelená plocha priam volala hrať futbal, volleyball a tenis. Aby sme neodchádzali s prázdnou hlavou, učili nás  všetci okoloidúci doktori a edukátorky.

Veľa sa debatovalo o inzulínovej pumpe, koniec koncom, to bol vhodným miestom pre získavanie nových skúseností –týždeň  prežiť medzi seberovnými znamená priestor pre otázky.

Záujemcovia posielali prihlášky mailom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., 0904/923040)  alebo listom  (Diador, Tehelná 20, 831 03 Bratislava).

Cena  pobytu bol 230 Eur, milý člen Diadoru zaplatil len 90 Eur.

Kde:      Makov, Horský hotel Hájenka

Kedy:     29.8. – 5.9.2015       

Cena:     90 EUR   

S pekným pozdravom :)                     Jessy

Facebook - https://www.facebook.com/groups/26707472347/photos/?filter=albums

 

Rekondičné pobyty

Rekondičné pobyty momentálne organizujeme dvakrát ročne -  zimný rekondičný pobyt je prevažne o športe, veľa sa lyžujeme, aby sme mali dobré glykémie. Letný rekondičný pobyt má viac priestoru na rôzne aktivity, výlety, poznávacie zájazdy. V oboch prípadoch hrá edukácia veľmi dôležitú rolu a spolu s vyváženou stravou a pohybom tvoria základ našich stretnutí.

 

Kedysi tak populárne detské rekondičné pobyty nevieme momentálne zrealizovať kvôli financiám -  na taký pobyt by sme ale potrebovali nielen finančnú podporu viacerých firiem aj štátu, ale aj spoluprácu, ktorá práve chýba. Pobyty trvali 2 týždne, prevažne pod vedením Dr. Baráka, a vznikli tam celoživotné priateľstvá. Doteraz sa na ne spomína v dobrom a cítime ich absenciu.

 

Rekondičné pobyty sú hádam najlepším miestom na získanie poznatkov. Človek sa tam naučí a nadobudne toľko informácií a nových vecí, že v ordinácií ich nezíska možno ani za 5 rokov. Prichádzajú tam ľudia s rovnakými starosťami, rovnakým záujmom – na začiatku si myslia, že daný problém je len ich problémom,  a naraz vysvitne, že ďalších 20 účastníkov sa trápi so šikmými kanylami a tie si treba zmeniť na kolmé, alebo že Somogyiho efekt platí skoro pre každého.

 

Rekondičné pobyty sú výnimočné. Naučia nás, ako existovať s diabetom, že prvý je život, potom je diabetes, že ľudské hodnoty sú najcennejšie a nikdy sa netreba vzdávať. A hlavne to - že nikdy nie si sám. Ten pocit, keď sedíš na svahu, lebo máš hypo a ďalších 20 ľudí tam sedí s Tebou len preto, lebo vedia čo to znamená, a majú v rukách všetky antihypá od výmyslu sveta - je na nezaplatenie. A áno, mávame aj parené buchty, lebo ľudia sa musia naučiť ako si pichať inzulín na nezvyčajné jedlá, a vedieť, čo treba robiť, ak si chcú dať sladký obed.

 

Každému novozistenému diabetikovi by som povinne naordinovala aspoň jeden takýto pobyt aby sa diabetu nebáli, a uvedomili si, že sú plnohodnotnými členmi spoločnosti.

 

Letný rekondičný pobyt Ružomberok-Černová

Príprava na letný rekondičný pobyt je vždy plná napätia, ale samozrejme, v pozitívnom zmysle. Nájsť vhodný termín je asi najväčšou výzvou, tentokrát sa nám to podarilo až na tretí pokus. Termin je 24.8-30.8.2014.

Penzión vo western štýle ponúka asi všetko, čo potrebujeme – vonkajšie ihriská na šport, táborisko (budeme aj grilovať), rôzne spoločenské hry, kone, squash, pre potešenie tela saunu a masáže. Jednoducho ideálne miesto pre turistiku (aj jaskyne nás očaria) a špecializujú sa na cykloturistiku (neďaleko sa nachádza bikepark).

Ak nám to počasie dovolí, môžeme vyskúšať pltníctvo na rieke alebo vyhliadkovú plavbu po Liptovskej Mare. Známe sú termálne kúpaliská v okolí ako aj mnoho ďalších kultúrnych a historických pamiatok. Viac info o penzióne nájdete na stránke westernpenzion.sk a liptovactive.sk.

Ako vždy, pobyt bude plný pohybu (nech máme krásne glykémie) a dôraz kladieme na edukáciu (aby sme vedeli, prečo si máme dať pred zmrzlinou kareláb..) Ak uvažuješ o inzulínovej pumpe, tiež je to vhodným miestom pre získavanie skúseností – byť týždeň medzi nami znamená priestor pre otázky, odpovedať budú skúsené edukátorky a hravou formou sa zoznámime s konverzačnými mapami, virtuálne zvládneme prípadné nejasné situácie s diabetom.

Ak máš záujem o pobyt, prosím Ťa, ozvi sa mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..  Tešíme sa na Teba :) Jessy

 

Zimný rekondičný pobyt 2014 - Oravská Lesná

Ubytovanie: Penzión Kohútik, Oravská Lesná
Info online: www.penzionkohutik.sk, www.oravasnow.sk
Dátum: 8.3.2014 – 15.3.2014
Cena: orientačne 120 Eur

Večerné lyžovanie, bežecké trate, tubingová a snowboardová dráha, vlek vzdialený od penziónu cca 200m, umelé zasnežovanie – čo nebudeme potrebovať, ideme do najchladnejšieho kúta Slovenska.

Okrem toho veľa zaujímavých atrakcií - klzisko, hvezdáreň, psie záprahy, Kysucko - Oravská lesná úvraťová železnička, wellness s fínskou saunou a vírivkou, super kolektív, veľa zábavy, edukácie na dennej báze a výlety. 

Ak máš záujem o pobyt:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., 0904/923040. Medzi 24.1 a 14.2 budem preč, tak sa obráťte prosím na Katrinu, na Ľuba al. na ostatných členov výboru, poradia vam. Každopádne ak pošleš prihlášku späť, nestratí sa.

Tešíme sa na Teba :) Jessy

Členské

Členské je možné zaplatiť na číslo účtu DIADOR-u:
 
Banka: Slovenská sporiteľňa, a.s.
Suma: 10 € (bez časopisu len 5 €)
Variabilný symbol: dátum narodenia v tvare DD.MM.RRRR
Špecifický symbol: RRRR - rok, za ktorý platíte členské
Informácia: meno člena, za ktorého je platba členského (podľa tejto informácie sa priraďuje platba!)

IBAN: SK61 0900 0000 0000 1149 2338
SWIFT/BIC: GIBASKBX