Rekondičné pobyty

Letný wellness - rekondično - tanečno - turistický bláznivý pobyt s Diadorom

Kde:  Hotel Mýto, Mýto pod Ďumbierom, hotel-myto.sk

Kedy:  25.8. – 1.9.2018    Cena    110 EUR

Dedina sa nachádza pod Ďumbierom (2043 mnm), zo severnej strany, smerom k Mýtu vybieha z nízkotatranského hrebeňa lesnatý Veľký Gápeľ. Zo západnej strany sa k Mýtu skláňa Horný Diel (842 mnm). Južným smerom je to Malý Gápeľ, pod vrchom Šánske (847 mnm), ktorý patrí do Kráľovohoľských Tatier, sa nachádza najrovinatejšia časť celého chotára – Pohansko. Na juhu ešte treba spomenúť zalesnený Diel (900 mnm), ktorý úzkou Frlajzovou dolinou ústi do obce a cez lúčnaté svahy sa dvíha až ku Skalke (946 mnm) s televíznym vysielačom. V doline Štiavničky je minerálny prameň so zvýšeným obsahom železa a neďaleko je Vajskovský vodopád, jeden z najväčších vodopádov v Nízkych Tatrách. Jednoducho ideálne miesto pre turistiku.

Hotel ponúka asi všetko, čo potrebujeme - wellness centrum (bazén, sauny, vírivky, masáže), športovú halu (squash, bowling, biliard, stolný tenis) či niekoľko vonkajších ihrísk (tenis, basketbal, volejbal, futbal).

Známe sú kúpaliská v okolí, ako napr. prírodné kúpalisko Tále, vodná nádrž Krpáčovo  - nájdeme tu ochladenie po túrach v okolitých Horehronských vrchoch alebo Vajskovskej doline.

Do prírody nás láka neuveriteľné množstvo atrakcií, ako minigolf alebo ľanový park Tarzania pozostávajúci z niekoľkých druhov prekážok, ktoré treba prekonávať vo výške do 4m medzi stromami. Ak sa ti chce, zober si bicykel so sebou, nachádzajú sa tu cyklotrasy všetkých náročností.

Ako vždy, pobyt bude plný pohybu (nech máme krásne glykémie) a dôraz kladieme na edukáciu (aby sme vedeli, prečo si máme dať pred zmrzlinou kaleráb). Ak uvažuješ o inzulínovej pumpe, tiež je to vhodným miestom pre získavanie skúseností – byť týždeň medzi nami znamená priestor pre otázky, odpovedať budú skúsené edukátorky a hravou formou sa zoznámime s konverzačnými mapami, virtuálne zvládneme prípadné nejasné situácie s diabetom.

Dlhoročný sen sa nám splnil, prvýkrát si spestríme program aj tancom, na parket počas troch dní  nás pozývajú profesionálni tanečníci, ktorí nás naučia základné kroky salsy a ukážu pravú latino atmosféru. Plánujeme cca  osem hodín tanca počas troch dní a veľkú latino party na konci pobytu.                                                                                                                                                                

Prosím, prihlášku posielajte mailom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., 0911886608) alebo poštou (Diador, Tehelná 20, 83103 Bratislava).  Potrebujem informácie ako meno a priezvisko, adresa, dátum narodenia, telefón a mail. Ak by si mal problém s jednorázovou platbou, dá sa dohodnúť individuálne.  Pobyt je pre členov nad 16 rokov.

S turistickým pozdravom

Jessy

Letný rekondičný pobyt s Diadorom

V prostredí Selčianskej doliny, na úpätí Nízkych Tatier, uprostred nádhernej prírody pri obci Selce, sa nachádza maličký penzión Čachovo, ktorý je vzdialený iba 5 km od Banskej Bystrice. Náš očakávaný príchod bude 26.8. a osladíme to tam na jeden týždeň, do 2.9.2017.

Horehronie je jednou z najmalebnejších častí Slovenska, kde pod najvyšší stupeň ochrany patria dva národné parky - Národný park Nízke Tatry a Národný park Muránska planina.

Budeme mať k dispozícií tenisový kurt, mini futbal a volejbalové ihrisko. V záhrade sa nachádza aj ohnisko, kde budeme v piatok večer opekať rôzne dobroty. Ohľadom programu: určite budeme mať aspoň jednu väčšiu prechádzku nádhernej prírode. V Španej Doline sa nachádza banský chodník a vyhliadkové miesto. Ďalší náučný chodník vo Veľkej Fatre je prírodovedný, návštevníkov zoznamuje s miestnou flórou i faunou. 

Samozrejme, plánujeme aj edukácie - budeme hovoriť o inzulínových pumpách a senzoroch, o novinkách, na vlastnej koži môžes skúsiť, čo spraví pravidelný šport s tvojimi glykémiami.

Prihlášky, prosím, poslielajte mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo hláste sa telefonicky (0904/923040). Cena pobytu pre členov Diadoru je 100 Eur. 

 

 

Letný rekondičný pobyt Makov 29.8 - 5.9.2015

 

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden pobyt, ktorý sa plánoval do kraja drotárov, oblých kopcov, čarovných zákutí a horských kaplniek.

Ako vždy, pobyt bol plný tanca  a veselosti, lebo to nebol obyčajný týždeň, ale čarovný – glykémie sa zlepšili, pravidelná strava spravila svoje a najväčší zázrak – pohyb – ukázal každej Karamelke a Karamelákovi aký má silný vplyv na nezbedné výsledky.

Tanečný parket bol obsadený 2 dni, profesionálni tanečníci nás pozývali do tanca.  Ďalšie dni turistické chodníky a cyklotrasy sa preskúmali, neskôr unavení pútnici večer v saune a vírivke oddychovať mohli. 

Veľká všestranná zelená plocha priam volala hrať futbal, volleyball a tenis. Aby sme neodchádzali s prázdnou hlavou, učili nás  všetci okoloidúci doktori a edukátorky.

Veľa sa debatovalo o inzulínovej pumpe, koniec koncom, to bol vhodným miestom pre získavanie nových skúseností –týždeň  prežiť medzi seberovnými znamená priestor pre otázky.

Záujemcovia posielali prihlášky mailom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., 0904/923040)  alebo listom  (Diador, Tehelná 20, 831 03 Bratislava).

Cena  pobytu bol 230 Eur, milý člen Diadoru zaplatil len 90 Eur.

Kde:      Makov, Horský hotel Hájenka

Kedy:     29.8. – 5.9.2015       

Cena:     90 EUR   

S pekným pozdravom :)                     Jessy

Facebook - https://www.facebook.com/groups/26707472347/photos/?filter=albums

 

Rekondičné pobyty

Rekondičné pobyty momentálne organizujeme dvakrát ročne -  zimný rekondičný pobyt je prevažne o športe, veľa sa lyžujeme, aby sme mali dobré glykémie. Letný rekondičný pobyt má viac priestoru na rôzne aktivity, výlety, poznávacie zájazdy. V oboch prípadoch hrá edukácia veľmi dôležitú rolu a spolu s vyváženou stravou a pohybom tvoria základ našich stretnutí.

 

Kedysi tak populárne detské rekondičné pobyty nevieme momentálne zrealizovať kvôli financiám -  na taký pobyt by sme ale potrebovali nielen finančnú podporu viacerých firiem aj štátu, ale aj spoluprácu, ktorá práve chýba. Pobyty trvali 2 týždne, prevažne pod vedením Dr. Baráka, a vznikli tam celoživotné priateľstvá. Doteraz sa na ne spomína v dobrom a cítime ich absenciu.

 

Rekondičné pobyty sú hádam najlepším miestom na získanie poznatkov. Človek sa tam naučí a nadobudne toľko informácií a nových vecí, že v ordinácií ich nezíska možno ani za 5 rokov. Prichádzajú tam ľudia s rovnakými starosťami, rovnakým záujmom – na začiatku si myslia, že daný problém je len ich problémom,  a naraz vysvitne, že ďalších 20 účastníkov sa trápi so šikmými kanylami a tie si treba zmeniť na kolmé, alebo že Somogyiho efekt platí skoro pre každého.

 

Rekondičné pobyty sú výnimočné. Naučia nás, ako existovať s diabetom, že prvý je život, potom je diabetes, že ľudské hodnoty sú najcennejšie a nikdy sa netreba vzdávať. A hlavne to - že nikdy nie si sám. Ten pocit, keď sedíš na svahu, lebo máš hypo a ďalších 20 ľudí tam sedí s Tebou len preto, lebo vedia čo to znamená, a majú v rukách všetky antihypá od výmyslu sveta - je na nezaplatenie. A áno, mávame aj parené buchty, lebo ľudia sa musia naučiť ako si pichať inzulín na nezvyčajné jedlá, a vedieť, čo treba robiť, ak si chcú dať sladký obed.

 

Každému novozistenému diabetikovi by som povinne naordinovala aspoň jeden takýto pobyt aby sa diabetu nebáli, a uvedomili si, že sú plnohodnotnými členmi spoločnosti.

 

Zimný rekondičný pobyt 2014 - Oravská Lesná

Ubytovanie: Penzión Kohútik, Oravská Lesná
Info online: www.penzionkohutik.sk, www.oravasnow.sk
Dátum: 8.3.2014 – 15.3.2014
Cena: orientačne 120 Eur

Večerné lyžovanie, bežecké trate, tubingová a snowboardová dráha, vlek vzdialený od penziónu cca 200m, umelé zasnežovanie – čo nebudeme potrebovať, ideme do najchladnejšieho kúta Slovenska.

Okrem toho veľa zaujímavých atrakcií - klzisko, hvezdáreň, psie záprahy, Kysucko - Oravská lesná úvraťová železnička, wellness s fínskou saunou a vírivkou, super kolektív, veľa zábavy, edukácie na dennej báze a výlety. 

Ak máš záujem o pobyt:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., 0904/923040. Medzi 24.1 a 14.2 budem preč, tak sa obráťte prosím na Katrinu, na Ľuba al. na ostatných členov výboru, poradia vam. Každopádne ak pošleš prihlášku späť, nestratí sa.

Tešíme sa na Teba :) Jessy

Letný rekondičný pobyt Ružomberok-Černová

Príprava na letný rekondičný pobyt je vždy plná napätia, ale samozrejme, v pozitívnom zmysle. Nájsť vhodný termín je asi najväčšou výzvou, tentokrát sa nám to podarilo až na tretí pokus. Termin je 24.8-30.8.2014.

Penzión vo western štýle ponúka asi všetko, čo potrebujeme – vonkajšie ihriská na šport, táborisko (budeme aj grilovať), rôzne spoločenské hry, kone, squash, pre potešenie tela saunu a masáže. Jednoducho ideálne miesto pre turistiku (aj jaskyne nás očaria) a špecializujú sa na cykloturistiku (neďaleko sa nachádza bikepark).

Ak nám to počasie dovolí, môžeme vyskúšať pltníctvo na rieke alebo vyhliadkovú plavbu po Liptovskej Mare. Známe sú termálne kúpaliská v okolí ako aj mnoho ďalších kultúrnych a historických pamiatok. Viac info o penzióne nájdete na stránke westernpenzion.sk a liptovactive.sk.

Ako vždy, pobyt bude plný pohybu (nech máme krásne glykémie) a dôraz kladieme na edukáciu (aby sme vedeli, prečo si máme dať pred zmrzlinou kareláb..) Ak uvažuješ o inzulínovej pumpe, tiež je to vhodným miestom pre získavanie skúseností – byť týždeň medzi nami znamená priestor pre otázky, odpovedať budú skúsené edukátorky a hravou formou sa zoznámime s konverzačnými mapami, virtuálne zvládneme prípadné nejasné situácie s diabetom.

Ak máš záujem o pobyt, prosím Ťa, ozvi sa mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..  Tešíme sa na Teba :) Jessy

 

Členské

Členské je možné zaplatiť na číslo účtu DIADOR-u:
 
Banka: Slovenská sporiteľňa, a.s.
Suma: 10 € (bez časopisu len 5 €)
Variabilný symbol: dátum narodenia v tvare DD.MM.RRRR
Špecifický symbol: RRRR - rok, za ktorý platíte členské
Informácia: meno člena, za ktorého je platba členského (podľa tejto informácie sa priraďuje platba!)

IBAN: SK61 0900 0000 0000 1149 2338
SWIFT/BIC: GIBASKBX